RADYO NATUREL ÇOK KATILIMLI BİR TOPLANTIYI CANLI OLARAK YAYINLADI

Türkiye Bilişim Derneği Görme Engelliler Bilişim Grubu tarafından “Normal Müzik Notalarının Braille Yazıya Dönüştürülmesi” konulu bir toplantı yapıldı. Toplantı Prof.Dr. Önder Kütahyalı başkanlığında gerçekleşti. Toplantıya, MEB Özel Egitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlügü’nden yetkililer, Güzel sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Sivil Toplum Örgütleri yöneticileri, Müzik öğretmenleri ve öğretim elamanları, Ankara Büyükşehir Belediyesi Görme Engelliler Eğitim ve Teknoloji Merkezi yöneticileri, Türkiye Bilişim Derneği Görme Engelliler Bilişim Çalışma Grubu yönetici ve üyeleri katıldı.

Toplantıda ayrıca:
a- Bilgisayarla notaların okunabilmesi,
b- Bilgisayarla notaların düzenlenebilmesi,
c- Bilgisayarla Müzik besteleme v.b. konuları ele alındı.

Toplantı 20 Kasım 2011 Pazar günü saat 11.00 – 14.30 saatleri arasında Ankaray Beşevler durağında bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi Görme Engelliler Eğitim ve Teknoloji Merkezinde gerçekleşti.

Herkese açık olan toplantıya önemli bir katılım gerçekleşti. Radyomuz üzerinden de toplantı yüksek bir katılımla dinlendi.

Edindiği tecrübeler ışığında çok yakında önemli bir genel kurulu başından sonuna kadar yayınlayacaktır. Gerekli açıklamalar radyomuzdan duyrulacaktır.

Siz en iyisi Radyo(Radyo Naturel) dinleyin.

www.radyonaturel.com